Wakacje w Kołobrzegu

Kołobrzeg noclegi (Zachodniopomorskie) jest największym i najpiękniejszym polskim uzdrowiskiem nad morzem bałtyckim, miastem pełnym uroku, o bogatej historii, nie bez powodu zwanym Perłą Bałtyku.

Główna funkcja miasta turystyczno – uzdrowiskowa, uwarunkowana jest doskonałym położeniem u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno – wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin. Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też liczne zabytki. Wśród nich są m.in. gotycka Bazylika Konkatedralna czy neogotycki Ratusz. Miasto oferuje swoim gościom ponad 30 tys. miejsc noclegowych o różnym standardzie. Nowoczesne zaplecze SPA&WELLNESS na najwyższym poziomie, bogata baza zabiegowa, czterogwiazdkowe hotele, przyciągają nie tylko kuracjuszy z Polski, ale także z Niemiec i Skandynawii.
Obecnie miasto przeżywa okres dynamicznego rozwoju. Środki unijne umożliwiły rozpoczęcie szeregu inwestycji, poprawiających standard życia mieszkańców i wypoczywających turystów. Buduje się nowy stadion piłkarski, rewitalizowana jest strefa uzdrowiskowa. Rusza budowa obwodnicy, a także remont i naprawa brzegów morskich. Już niedługo kołobrzeskie plaże będą jednymi z najpiękniejszych plaż nadbałtyckich. Kończy się budowa nowego Regionalnego Centrum Kultury, nie można bowiem zapominać, że Kołobrzeg tanie noclegi pretenduje do miana kulturalnej stolicy całego regionu.

Te wielomilionowe inwestycje sprawiają, że Kołobrzeg noclegi blisko morza jest w ścisłej czołówce wielu rankingów, publikowanych przez Rzeczpospolitą, Wspólnotę czy Forbsa. Miasto znalazło się także w gronie laureatów konkursu „Teraz Polska”, co jest kolejnym potwierdzeniem jego wysokiej pozycji wśród polskich ośrodków turystycznych i uzdrowiskowych.

Kołobrzeg noclegi domki zapewnia również szeroki wachlarz imprez kulturalnych, które realizowane są m.in. w Regionalnym Centrum Kultury czy pięknie położonym amfiteatrze.

Klimatyczny Kołobrzeg pokoje do wynajęcia to radosny klimat zabawy i rozrywki. To również leniwy klimat plażowania i wakacyjnego oderwania się od trudu dnia codziennego.

Klimatyczny Kołobrzeg to wreszcie morski aerozol bogaty w cząsteczki jodu, chloru, soli i bromu. Jednak głównym bogactwem Kołobrzegu nieprzerwanie pozostają jego mieszkańcy i turyści – ludzie, którzy tworzą to miejsce i jego klimat. Kołobrzeg to wspaniałe miejsce do wypoczynku i zamieszkania.