Szczawnica

Najpopularniejszym miastem w Pieninach jest Szczawnica. Piękna miejscowość z parkiem zdrojowym jest uwielbiany przez turystów. Bardzo łatwo jest znaleźć noclegi w Szczawnicy Mnóstwo tu wille Szczawnica , Szczawnica kwatery prywatne, domki, są też noclegi Szczawnica. Często turyści swoje pierwsze kroki kierują na Palenicę, gdzie czeka wiele atrakcji, wjazd kolejką linową, zjeżdżalnia grawitacyjna, plac zabaw no i piękne widoki. Zimą okoliczne wyciągi oraz kilka tras biegowych także przyciąga gości Szczawnica noclegi.

Ponadto kwatery Szczawnica jest świetną bazą wypadową na spływ przełomem Dunajca, raffting, szczyt Trzy Korony czy Sokolice. To najpopularniejsze kierunki turystów, którzy wybierają noclegi w Szczawnicy . Warto także wybrać się do Wąwozu Homole, będący rezerwatem przyrody ulokowany na terenie wsi Jaworki. Pienińscy górale chętnie opowiadają ciekawe legendy i przygody oraz ukazują jak piękna jest ich tradycja i kultura.

Urokliwym miejscem jest także promenada Szczawnicy, która rozciąga się wzdłuż potoku Grajcarek, tu latem tętni życie, wiele kawiarenek, kiosków z pamiątkami, restauracji, ławeczki na których można usiąść odpocząć i przede wszystkim podziwiać piękne widoki, a dzięki zdrojowym wodom i unikatowym mikroklimacie przyjeżdżają do Szczawnica noclegi kuracjusze z całej Polski.