Podhale – Murzasichle, Kościelisko, Białka i Bukowina Tatrzańska

Podhale to region położony u stóp Tatr, który jest bardzo chętnie odwiedzany o każdej porze roku przez wielu turystów. Znajduje się tutaj wiele ciekawych miejsc i atrakcji, a poniżej przedstawiamy niektóre z miejscowości wartych uwagi.

Murzasichle noclegi wzbudza zainteresowanie już samą nazwą, której etymologia jest rozpatrywana na kilka sposobów i tak naprawdę nie do końca ustalono, która wersja jest prawdziwa. Murzasichle noclegi stanowi świetny punkt wypadowy na wycieczki w okolice, dlatego też oferuje szeroką bazę noclegową. Znaleźć tu można niezwykle smaczne potrawy regionalne oraz piękne widoki, jak na górską miejscowość przystało. Również podczas świąt watro odwiedzić Murzasichle noclegi, gdyż organizowane są wtedy jasełka przedstawiane przez mieszkańców.

Kościelisko noclegi to wieś położona bezpośrednio w sąsiedztwie Zakopanego. Kościelisko noclegi stanowi ciekawy punkt wycieczek wielu turystów ze względu na przyrodnicze walory tej okolicy. Blisko stąd do Doliny Kościeliskiej a także do udostępnionych dla turystów jaskiń. Kościelisko noclegi jest miejscem, które przyniesie ukojenie i odpoczynek od gwarnych ulic Zakopanego.

Białka Tatrzańska noclegi przyciąga każdego roku mnóstw turystów. Białka Tatrzańska noclegi blisko wyciągu bez wątpienia ma wiele do zaoferowania, a szczególnie atrakcyjna jest zimą ze względu na fakt, że znajduje się tu aż dwadzieścia wyciągów, dając bogatą ofertę miłośnikom sportów zimowych. Białka Tatrzańska noclegi proponuje także bardzo popularną w tym regionie atrakcję, jaką są baseny termalne.

Bukowina Tatrzańska noclegi leży właściwie bardzo niedaleko Białki. Miejscowości te stanowią doskonałą bazę wypadową zarówno w Tatry, jak i do znajdujących się niedaleko Pienin, co umożliwia zobaczenie jeszcze większej ilości atrakcji. Bukowina Tatrzańska noclegi kryje ciekawy fakt, gdyż na terenie całego kraju tylko w tej właśnie gminie występują lodowce. Bukowina Tatrzańska noclegi oferuje również możliwość skorzystania z kąpieli w basenach termalnych.