Kluszkowce

Kluszkowce noclegi to wieś w województwie małopolskim, w gminie Czorsztyn. Jest ona pięknie położona w dolinie potoku Kluszkowianka, blisko Zbiornika Czorsztyńskiego i takich ważnych ośrodków turystycznych, jak Krościenko, Szczawnica czy Białka Tatrzańska.
agroturystyka Kluszkowce już na początku 20. wieku były popularną wioską letniskową, lecz prawdziwy boom turystyczny rozpoczął się w momencie powstania zbiornika czorsztyńskiego. Na skraju wsi, powstało centrum sportów wodnych z przystanią dla jachtów i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Również zimą jest co robić: miłośnicy białego szaleństwa spotykają się tutaj na zboczach góry Wdżar (767 m n.p.m.), gdzie znajduje się Ośrodek Narciarski Czorsztyn-Ski. Tutejsze stoki są co roku świetnie przygotowane, oświetlone, w razie potrzeby sztucznie naśnieżane, z krzesełkowym i orczykowymi wyciągami narciarskimi. Góra Wdżar jest także doskonałym punktem widokowym na Zbiornik Czorsztyński i okoliczne pasma górskie.
Wieś pokoje gościnne Kluszkowce będzie doskonałym miejscem na wypoczynek dla całej rodziny, z dala od szumu wielkiego miasta, ale jednocześnie w bliskiej odległości. Tutejsza oferta noclegowa zadowoli każdego, również lokalne bary i domowe obiady znajdą swych amatorów i sprawią, że nie raz tutaj wrócimy!

Podczas wizyty w Pieninach warto obejrzeć pewne piękne miejsce nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. Osada Czorsztyn, do której trafić można z miejscowości Kluszkowce, kierując się w stronę jeziora, to skansen 19- wiecznych willi przeniesionych tu z dna zbiornika, przed jego zalaniem. Piękne drewniane góralskie wille mieszczą obecnie hotel i restaurację U Szperlinga. Miejsce piękne – zarówno dzięki urodzie willi, jak i samemu położeniu. Zdecydowanie warto odwiedzić! tanie noclegi Kluszkowce

Góra Wdżar w Kluszkowcach – Stanowi centrum sportów zimowych. Zwolennicy jazdy na nartach spotykają się zimą na zboczach góry Wdżar wznoszącej się 767 metry n.p.m. (stoki oświetlone, w razie potrzeby sztucznie naśnieżane, z krzesełkowym i orczykowymi wyciągami narciarskimi). Ciekawostką jest przeszłość góry – najpierw była wulkanem, od 1870 roku kamieniołomem andezytu, dziś jest doskonałym punktem widokowym na Jezioro Czorsztyńskie i okoliczne pasma górskie. Kluszkowce noclegi domki

Latem można wyjechać na górę Wdżar wyciągiem krzesełkowym. Atrakcją jest zjazd torem saneczkowym typu roller coaster długość trasy tysiąc metrów, średnie nachylenie zjazdu wynosi 12 procent, a różnica poziomów to 84 metry /najdłuższy w Polsce/.