Bieszczady Solina Bukowiec

Solina zlokalizowana jest w woj. podkarpackim, w jego południowo-wschodniej części. Nazwa miejscowości Solina pochodzi od nazwy jeziora Solińskiego.

Noclegi nad Soliną  należy do miejscowości, której nazwa większości z Polaków zna . Okolica Solina cieszy się Zaporą solińską jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości a także całych Bieszczadów.

Solina należy do najstarszych osad w Bieszczadach.Solina posiada dwa wspaniałe jeziora: Myczkowickie oraz jezioro Solińskie gdzie można wypocząć.

Będąc w miejscowości Solina warto zwiedzić Przełomy rzek: Skałki Myczkowieckie, ródełko w Zwierzyniu ,Sokole ,Łopieńka

Zapraszamy Solina

Gmina Solina leży na obrzeżach Jeziora Myczkowieckiego i Jeziora Solińskiego w Bieszczadach.

Ponad osiemdziesiat procent jej powierzchni zajmuje Wschodniobeskidzki Obszar Chronionego Krajobrazu,  południową Park Krajobrazowy Doliny Sanu i Ciśniańsko -Wetliński Park Krajobrazowy. Solina domki letniskowe

Wyjątkowego uroku dodają okolicy dwa śródleśne zaporowe zbiorniki wodne wciśnięte między strome, wyrastające wprost z wody wzgórza z rozlicznymi zatokami.

Rozlewające się szeroko Jezioro Solińskie oraz Jezioro Myczkowieckie. Bieszczady agroturystyka zaprasza na wypoczynek

Te duże akweny wodne zasilają w czystą wodę źródlaną dwie górskie rzeki: San i Solinka spływające wraz z licznymi dopływami z terenów źródliskowych. Solina pokoje gościnne

Duża lesistość terenu o bogatej florze i faunie, gęsta sieć rzek i potoków górskich o barwie kryształu,widokowe wzniesienia i grzbiety górskie z rozległymi panoramami na bieszczadzkich jezior

Z uwagi na walory krajobrazowe i przyrodnicze Solina należy do najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych.

W Bieszczadach występuje duże zalesienie, brak obiektów przemysłowych w okolicy, przyciągają od dawna miłośników wypoczynku, fotografików, malarzy, myśliwych, wędkarzy, poszukujących ciszy i spokoju obserwatorów przyrody a także amatorów rekreacji na trasach turystycznych i w ośrodkach wczasowych.

Zimą w Bieszczadach pokrywa śnieżna zalega prawie przez 120 dni w roku. Ruszają wówczas wyciągi narciarskie  w Solinie, w Polańczyku, w Bukowiec noclegi , w Bieszczadach blisko  w Ustrzykach Dolnych – zlokalizowano kilka wyciągów narciarskich o dobrze utrzymanych stokach, prowadzących profesjonalne szkoły nauki jazdy na nartach.