Biały Dunajec

Biały Dunajec noclegi to wiele atrakcji skierowanych do najmłodszych turystów i odwiedzających. Wybierając się więc z dziećmi do noclegi Biały Dunajec warto przede wszystkim zajrzeć do Term Podhalańskich, gdzie dzieci mogą radośnie się bawić pod czujnym okiem rodziców w przygotowanych przez ośrodek specjalnych brodzikach dla najmłodszych, oczywiście wypełnionych wodą termalną, która posiada zdrowotne działanie. Brodzik dla dzieci wyposażony został ponadto w atrakcyjną zjeżdżalnię. Na terenie kompleksu znajduje się także basen wspólny dla całych rodzin, na którym zainstalowana została trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna, z której mogą korzystać dzieci pod opieką rodziców. Oferta kąpieli basenowych dostępna jest w Termach Podhalańskich dla dzieci nieprzekraczających 13 lat, dolna granica wieku wynosi natomiast 3 lata. W ofercie dostępne są także bilety rodzinne 2+1 oraz 2+2. Za każde następne dziecko obowiązują niewielkie dopłaty (5 zł). Również dzieci, które mają poniżej 120 cm wzrostu mogą wejść do basenów za darmo, pod warunkiem znajdowania się pod opieką dorosłej osoby. Bilet rodzinny dotyczy też rodziców lub opiekunów dzieci od 3 do 13 lat. Dzieci natomiast nie mogą skorzystać z oferty biletów OPEN oraz sauny na minuty.
W Biały Dunajec ośrodki wypoczynkowe oprócz kąpieli w zdrowotnych wodach termalnych dzieci mogą uczyć się na wyciągach narciarskich jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Stacja narciarska „U Steni” posiada bowiem przygotowany wyciąg orczykowy, który posiada długość 100 metrów. Jest on w pełni ogrodzony i znajduje się na bezpiecznym terenie. Goście, którzy skorzystają z oferty noclegowej w pensjonacie mają zniżki na wyciągi do 20 procent, natomiast dzieci do lat 7 – 30 procent.
Kiedy jednak wybieramy się w letnim sezonie w okolice Biały Dunajec pensjonaty, warto udać się na dłuższe spacery po okolicznych ścieżkach. Z Białego Dunajca w niecałe 3 godziny dojść można między innymi do Gubałówki wyznaczając trasę Pogórzem Gubałowskim lub też kierując się przez Talary oraz Ząb. Trasy posiadają generalnie łagodny przebieg, warto jednak postarać się o odpowiednie akcesoria czy też lepsze wózki dziecięce, jeżeli chcemy zabrać ze sobą dzieci. W nieco ponad trzy godziny można także przejść się z Białego Dunajca do Kun poruszając się jednym z pasm Pogórza Gliczarowskiego.

Praktyczne rozwiązania na górskie wycieczki z dziećmi
W obecnych czasach społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne. Coraz częściej wyjeżdżamy, czy to na krótki weekend, czy dłuższe wakacje. Nie boimy się także zabierać ze sobą naszych pociech, nawet tych najmniejszych. Cele naszych podróży są różne, począwszy od wyjazdów nad morze, jezioro, spędzanie czasu w gospodarstwie agroturystycznym czy na pokonywaniu kolejnych górskich szlaków owocujących w piękne widoki. Decydując się jednak na spędzenie urlopu poza domem w górach, szczególnie warto zadbać o komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele przystosowanych do tego typu wycieczek akcesoriów. Trzeba podkreślić, że modele te różnią się od ich miejskich i domowych odpowiedników. Zwykle są wytrzymalsze, lżejsze, cieplejsze i przystosowane do zmieniających się warunków pogodowych.

Całoroczny kompleks basenów termalnych – Termy Szaflary, to jedna z największych atrakcji w Biały Dunajec pokoje do wynajęcia. To idealne miejsce na relaks po dniu spędzonym na tatrzańskich szlakach lub na jednym z licznych okolicznych stoków narciarskich. Kompleks składa się z basenów zewnętrznych i wewnętrznych wypełnionych ciepłą wodą, pochodzącą z odwiertów głębinowych, której temperatura wynosi około 30-38 stopni. Liczne atrakcje w jakie wyposażone zostały baseny (zjeżdżalnia wodna, bicze wodne czy urządzenia do masażu) sprawią że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W sezonie 2012/13 oferta wyciągów narciarskich w okolicy wzbogaciła się o nowoczesną stację narciarską położoną w sąsiadującym z Białym Dunajcem – Poroninie/Suchem. Dla miłośników nart i snowboardu przygotowano trzy trasy narciarskie obsługiwane przez 4 osobowy wyciąg krzesełkowy, stok jest oczywiście sztucznie naśnieżany , a jego położenie po północnej stronie zbocza gwarantuje długi sezon narciarski. Przy stacji czeka na Państwa restauracja oferująca zarówno dania kuchni góralskiej jak i tradycyjne polskie. A także szkółka narciarska, oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Ośrodek Narciarski TokoLand wyposażony w wyciągi orczykowe to ciekawa oferta dla początkujących narciarzy jak również dla tych którzy pragną doskonalić swoje umiejętności. Położony 1500 metrów od naszej Willi stok posiada wyciąg o długości 750m, a długość trasy zjazdowej to 1000m. Przez okres sezonu narciarskiego stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany, a dzięki oświetleniu szosować można również po zapadnięciu zmroku. Przy wyciągu znajduje się mała gastronomia oferująca ciepłe potrawy i napoje, a zmarznięci narciarze ogrzać mogą się przy płonącym ognisku.