Atrakcje Mrągowa

Mrągowo noclegi położone jest malowniczo wśród jezior mazurskich. Rozwój turystyczny i gospodarczy sprawia, że jest coraz bardziej atrakcyjne dla turystów.
Nad jeziorem Czos co roku, latem, odbywa się Piknik Country, który ściąga do miasta znanych polskich i zagranicznych wykonawców tego gatunku muzyki i oczywiście rzesze publiczności. Turyści chętnie gromadzą się także na imprezie Mazurska Noc Kabaretowa, która jest przeglądem najlepszych polskich kabaretów i satyryków. Mrągowo noclegi nad jeziorem
Warto tez zajrzeć do Mrongoville, położonego na obrzeżach Mrągowa miasteczka westernowego.
Doskonały punkt widokowy na miasto stanowi Góra Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos. Mrągowo noclegi domki
Warte uwagi jest też przylegające do miasta od północy jezioro Juno, większe niż Czos, ale zdecydowanie mniej oblegane przez turystów.

Miasto położone jest wśród jezior Pojezierza Mrągowskiego, jednak część powiatu mrągowskiego leży na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Okolice miasta charakteryzują się zmiennością ukształtowania terenu, dużą ilością wzniesień oraz położonych wśród nich jezior rynnowych. Szczególnie malowniczy jest obszar między Mrągowem a Świętą Lipką.
Historia Mrągowo pokoje do wynajęcia
Przez pierwsze stulecia istnienia miejscowość rozwijała się w cieniu sąsiedniego Szestna, które posiadało zamek i było siedzibą krzyżackiego prokuratora. Nie jest znana dokładna data otrzymania praw miejskich. Miasto zaczęło się rozwijać na początku 19. wieku z chwilą przeniesienia powiatu z Szestna do Mrągowo pensjonaty. Powstały połączenia kolejowe z Biskupcem, Rucianem i Kętrzynem. Na początku 19. wieku zagospodarowano do celów rekreacyjnych tereny nad jeziorem Juno.
Mrągowo jest usytuowane w samym sercu Pojezierza Mrągowskiego, w województwie warmińsko – mazurskim. Dodatkowym atutem tej niezwykle urokliwej krainy jest rozpościerający się w pobliżu Mazurski Park Krajobrazowy. Mrągowo, a właściwie cały powiat mrągowski, odznacza się wieloma walorami przyrodniczymi, dzięki czemu miejsce to jest wyjątkowo atrakcyjne pod względem turystycznym. Warto tu przyjechać także dla samej historii Mrągowa, która jest bardzo barwna. Wprawdzie nie do końca wiadomo, kiedy dokładnie nadane zostały prawa miejskie, ale pewne jest to, że aktu lokacji dokonał wielki mistrz Krzyżaków, Konrad von Jungingen. Miasto szybko stało się obiektem zainteresowań najeźdźców. Już w 15. wieku było dewastowane przez mieszkańców Litwy, niszczone przez pożary oraz liczne kataklizmy. Wszystkie te wydarzenia jednak nie wpłynęły na mrągowską przyrodę, która do dnia dzisiejszego przyciąga turystów niczym magnes. Współczesne Mrągowo to miasto niewielkie, ale za to bardzo interesujące. Szczególnie chętnie region ten wybierany jest przez miłośników aktywnego wypoczynku. Na turystów czekają tu bowiem spływy kajakowe oraz liczne szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i autokarowe. Mrągowo dzisiaj kojarzone jest jednak przede wszystkim ze słynnym festiwalem muzyki country, noszącym nazwę Pikniku Country. Festiwal ten ma za sobą przeszło dwudziesto pięcioletnią tradycję. Na czas trwania imprezy całe miasto zmienia się nie do poznania. Pojazdy konne, dekoracje jak z westernu oraz tłumy fanów – wszystko to sprawia, że stolica Pojezierza Mazurskiego zmienia się wówczas w miasteczko niczym z Dzikiego Zachodu.